türkiye’de önemli organizasyonlara ev sahipliği yapan erciyes kayak merkezi 22 mart’ta dünyada ilk kez yapılacak olan paraşüt kayağı dünya kupası‘na ev sahipliği yapacak.

türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan erciyes kayak merkezi ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. erciyes’i sürekli gündemde tutmaya çalıştıklarını ifade eden kayseri büyükşehir belediyesi erciyes a.ş yönetim kurulu başkanı murat cahit çıngı konu hakkında açıklamalarda bulundu.

erciyes’i sürekli olarak halkımızın gündeminde tutmaya çalışıyoruz. bu maksatla gerek milli, gerek uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapıyoruz. geçtiğimiz hafta 3 mart’ta ülkemizin 3. dünya kupası ile erciyes önemli bir konuma sahip oldu. kış mevsimi devam ettiği sürece de hemen hemen her hafta sonu erciyes kayak merkezi’nde organizasyonlar devam ediyor. önümüzdeki günlerde bisiklet yarışı olacak.

ilkini geçen yıl düzenlediğimiz kar pistinde bisiklet yarışı bu yıl da tekrar edecektir. katılımcılar dağ bisikletleri ile tekir pistinde gondol istasyonundan başlayarak, aşağıya doğru kayacaklar. dereceye giren bisikletçilere muhtelif ödüller verilecektir. ayrıca önümüzdeki günlerde yine dünyada ilk kez düzenlenecek olan ve dolayısıyla ilk yılını erciyes’te yapmayı başaracağımız, paraşüt kayağı dünya kupası olacak. erciyes kayak pisti gerek içerisinde ağaç olmayışından dolayı, gerekse sürekli sahip olduğu bir meltem esintisi ile paraşüt kayağı için dünyadaki en iyi kayak merkezlerinden biridir. özellikle yurtdışından sporcular her yıl erciyes’e gelip burada paraşüt kayalı yapmaktadır. amacımız bunu uluslararası kitleye daha fazla götürebilmek.

erciyes kayak pisti’nin daha fazla kitleye ulaşabilmesi için paraşüt kayağı önemli bir faktördür. bunu stratejik bir enstrüman olarak kullanmalıyız. bu sebeple dünyada ilk kez gerçekleşecek olan paraşüt kayağı dünya kupası‘nı erciyes’te yapılmasını sağlamak için çok fazla gayret sarf ettik. 22 mart 2018 tarihinde erciyes’te paraşüt kayağı dünya kupası gerçekleşecektir. bu sayede tüm dünyanın gözü erciyes’te olacaktır. özellikle paraşüt kayağı yapan sporcular kendilerine sürekli bu sporu yapabilecek yeni alanlar, yeni kayak merkezleri arayışı içerisindeler. erciyes’in dünyaya tanıtımı ve bu kitleye ulaşabilmesi için bu organizasyon çok işimize yarayacak. başarılı ve güzel bir organizasyon geçireceğiz diye tahmin ediyoruz.

erciyes engelliler dağ festivali

mart sonunda artık gelenekselleştirdiğimiz ve bu sene sekizincisi düzenlenecek olan ülkemizdeki tek engelliler dağ festivali de gerçekleştirilecektir. 30 mart – 1 nisan tarihleri arasında ülkemizin muhtelif şehirlerinden gelecek olan ve yurt dışından gelecek olan engelli misafirler ile erciyes’te birkaç günlük de olsa farklı bir atmosfer sunacağız ve spor ile eğlence ile kaynaşma ile geçecek güzel bir dağ anıları oluşacak. bunun hazırlıklarını yoğun bir şekilde yürütüyoruz ve yapmış olduğumuz engelliler buluşmasıyla gün geçtikçe hem ülkemize hem de dünyaya daha fazla ses getirmeyi amaçlıyoruz. umuyoruz ki bu sene, şu ana kadar yapılanların en iyisi olacak.

Snowkite Dünya Kupası

Paraşüt Kayağı (Snowkite) Dünya Kupası

yine hafta sonları erciyes’te sürekli lokal bazlı faaliyetler ve aktiviteler, misafirlerimize erciyes’te keyifli anlar yaşatacaktır.