web geliştiriciler, niş sektörler için web siteleri oluşturmaya önem verdikçe, hayır kurumları, dernekler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar bunun faydaları görüyor.

bu maddi çıkarı olmayan oluşumlar, online varlıklarını oluşturmak ve sürdürmek için herhangi bir temayı kullanabilirken, çoğu tema isteklerini tam olarak karşılayamıyor.

bu sektördekiler için hizmet geliştiren web masterlar, hali hazırdaki temaları geliştirip, ortak bir dizi özellik sunmaya başladı: etkinlikler için özel e-posta türleri, bağış toplama desteği, bağışlar için gereçler ve bildiriler için video desteği vb gibi dernek ve vakıflar için wordpress temaları seçerken mutlaka olması gereken hayati özellikler…

ücretsiz wordpress dernek teması arıyor olabilirsiniz fakat yukarıda saydığım bu özellikler ucuz veya ücretsiz değil. bu özellikteki temalar 45 ila 65 dolar arasında değişiyor. ihtiyaç duyulan dernek sitesi teması özelliklerinden yoksun olmalarından dolayı herhangi bir ücretsiz temaya yer vermemeyi tercih ettim.

bu yayında, hayır kurumları, dernekler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için tasarlanmış en iyi premium temalardan bazılarına göz atacağız.

bu listede yer almayan favori bir hayır kurumu, dernek veya kar amacı gütmeyen bir temanız var mı? aşağıdaki yorumlarda bildirin.

church and events

hayır kurumları - dernekler ve vakıflar için wordpress temaları 17

church and events ihtiyaç duyduğunuz özellikler ile dolu ve temanın kurulumu da oldukça kolay; kodlarla uğraştırmıyor. bu temayı satın aldığınızda dosyanın içerisinde kullanım kılavuzu mevcut. ayrıca video eğitimleri de bulunduğu için kolaylıkla kurulum ve düzenleme yapabilirsiniz. admin panelinde yönetici seçenekleri, kodlar ile uğraşmadan ayarlar yapmanızı mümkün kılıyor ve sürükle bırak özelliği sayesinde istediğiniz modülleri, istediğiniz yerde gösterebiliyorsunuz.

dörttane ana sayfa düzeni mevcut; header kısmında etkinlik sayacı, içerik kısmında etkinlik sayacı paralaks sayfa ve ana sayfada Bir de yok şeklindedir.

the event calendar pro, filter bar, wootickets and community events eklentileri de içerisinde mevcut; yeniden satın almanız gerekmiyor.

detay demo

charity

hayır kurumları - dernekler ve vakıflar için wordpress temaları 18

charity tam olarak adının anlamını karşılayan bir tema; hayır kurumları için özel olarak tasarlanmış.

kullanıcıların kendi belirleyecekleri tutarda bağış yapabilmelerine ya da seçim yapabilmelerine imkan tanıyor. ayrıca sınırsız renk seçeneği sayesinde dernek ve vakıflar logolarındaki renkleri kullanarak temayı şekillendirebilirler. yine video eğitim imkanı var, izleyerek temanızı şekillendirebilirsiniz ve en önemli özelliği de premium bir slidera sahip oluşu.

detay demo

4 children with love

hayır kurumları - dernekler ve vakıflar için wordpress temaları 19

4 children with love teması özellikle çocuklar için kurulan hayır kurumları için tasarlanmış, kullanışlı bir temadır. kuruluşların ve derneklerin bağış toplamalarını sağlayan woocommerce ile entegre bir şekilde tasarlandığı için, online satış yapılmasını da kolaylaştırıyor.

diğer bir özelliği ise tema seçenekleri yerine wordpress theme customizer kullanılarak yapılandırılabilecek oluşu. yazı biçimleri ve soliloquy slider eklentisi ile oldukça basit kullanışlı bir tema.

detay demo

aid reform

hayır kurumları - dernekler ve vakıflar için wordpress temaları 20

bu tema özellikle yardım kuruluşları ve stk’ları desteklemek için tasarlanmıştır. kendine ait bir sayfa oluşturucuya, dava eklentisine, etkinlik yönetimi eklentisine, sınırsız sayıda kenar çubuğu ve slider seçeneğine sahiptir. ayrıca tema ayarlarından türkçeleştirmesi de yapılabilir.

yine woocommerce entegrasyonu sağlanmıştır ve kurumların ürünlerini online bir şekilde satın alınması için özel kısa kodları vardır.

detay demo

be human

hayır kurumları - dernekler ve vakıflar için wordpress temaları 21

be human teması, tüm cihazlar için responsive bir şekilde dizayn edilmiştir. maddi destek toplanabilmesi için woocommerce, ecommerce ve ignitiondeck kullanılarak oluşturulmuştur.

Ayrıca etkinlik düzenleme, sınırsız renk seçeneği, otomatik slider ile beraber typekit, adobe edge ve google fonts özelliklerine de sahip.

detay demo

help

hayır kurumları - dernekler ve vakıflar için wordpress temaları 22

stk’lar ve işletmeler için tasarlanan help, etkinlik, haber ve blog yazıları paylaşmak için sade ve güzel bir tema.

bazı diğer güzel özellikleri ise bağış toplamanızı sağlayan bir beklentisi ve renkleri istediğin şekilde değiştirebilme izle imkanı sağlaması.

detay demo

lovepray

hayır kurumları - dernekler ve vakıflar için wordpress temaları 23

loveplay sürükle ve bırak ile düzenleme yapabileceğiniz, sınırsız arka plan rengi ve görselini kullanabileceğiniz son derece responsive tasarıma sahip özelliklerle dolu bir temadır.

özellikleri arasında kapsamlı admin paneli, tek tıklama ile demo aktarma, tüm renklerini özelleştirme, 10’dan fazla hazır anasayfaya şablonu, özel seçenekler ve kısa kod, portfolyo ve galeri oluşturma gibi  güzellikleri var.

detay demo

mission

hayır kurumları - dernekler ve vakıflar için wordpress temaları 24

missionn, podcast, takvim, eticaret ve para toplama gibi harika özelliklere sahip güzel bir dini kurum temasıdır.

ignitiondesk ve woocommerce’in yanı sıra birçok özel eklenti ile google maps entegrasyonu için destek sunuyor.

detay demo