asus zenfone live, bloğumda huawei p20 pro‘dan sonra sizlere tanıtmış olacağım 2. akıllı telefon oluyor. zenfone live asus’un 2017 senesinde çıkarmış olduğu bir model. genel olarak özelliklerine bakacak olursak, işlemci olarak qualcomm snapdragon 400 kullanıyor ve 2 gb ram, 16 gb depolama alanına sahip. tabii ki bu 16 gb ram’in tamamı bizim kullanımımıza açık değil ama 128 gb’a kadar hafızası yükseltilebiliyor. 12 megapiksel arka kamerası, 5 megapiksel de ön kamerası olan asus zenfone live android 7 işletim sistemine sahip.

fiyat performans olarak diğer benzerleri ile karşılaştırıldığında, zenfone live uygun fiyatta olmasına rağmen kaliteli bir telefon intibası bırakıyor ki elinize aldığınızda da malzeme kalitesi gayet tatmin edici  ve tasarımı da gayet şık. hafif olmasına rağmen güven verici.

genellikle asus telefon aldığımızda içerisinden bir koruma kılıfı çıkardı ama zenfone live kutusunda böyle bir aksesuar yok. kasasının tasarımına bakacak olursak mikrofon girişi telefonun üst kısmında, hoparlör ve usb girişi alt tarafında. parmak okuyucusu ön tarafta ve led flaşlı kamerası da arka tarafında.

asus zenfone live işlemci performansı

asus zenfone live işlemci olarak sıkıntılı diyebilirim. işlemcisi snapdragon 400 fakat zenfone live orta ve hatta giriş seviyesi akıllı telefon olduğu için aslında fiyatına göre birçok kişi için yeterli gelecektir. sıkıntı dememin sebebi ise şundan kaynaklı; ses açma kapatma, home tuşuna basıldığında ana ekrana dönmesi gibi temel hareketler yapılan testlerde işlemciden kaynakları olabileceği vurgulanarak algılamayabiliyor. asus markalı akıllı telefonların çoğunda bu durum aslında var. daha önceki modellerinde de benzer dengesiz performanslar yaşanıyordu.

asus zenfone live hoparlör ses

asus zenfone live hoparlör

zenfone live ekran özellikleri: asus zenfone live ekran boyutu 5 buçuk inç. donanımını göz önünde bulundurursak gerçekten başarılı bir boyut seçilmiş. gorilla glass ekranı çok aşırı derecede zorlamadığınız takdirde darbelere karşı dayanıklı.

asus zenfone live yüz güzelleştirme özelliği

telefonun alametifarikası aslında bu yüz güzelleştirme özelliği diyebilirim. bunu öne çıkararak kendini pazarlıyor bu ne işe yarıyor diyerek kabaca bahsetmek gerekirse asus zenfone live ile canlı yayın yaparken yüz güzelleştirme filtrelerini kullanabiliyorsunuz ve şu anki telefonlar arasında bu özelliğe sahip tek telefon yüz güzelleştirme filtreleri telefonların hemen hemen hepsinde var fakat canlı yayın esnasında hiçbirinde bu filtreleri kullanma özelliğin yok

Asus ZenFone Live BeautyLive

ZenFone Live BeautyLive

yüksek performanslı oyun telefonu, sağlam kameralı fotoğrafçı telefonu, office programlarını sorunsuz çalıştıran işadamı telefonu, gibi türlü türlü etiketlere sahip cep telefonları varken sosyal medyada canlı yayın üzerine yoğunlaşan kişiler için asus zenfone live canlı yayın yapmak için uygun telefon sloganı ile ön plana çıkıyor.

bataryasını inceleyecek olursak asus zenfone live pil ömrü yoğun kullanımda maksimum 5 saat, normal kullanımda ise 8 saati buluyor. bu konuda artı olarak sayabileceğimiz tek yönü stand-by ekran kapalıyken bataryanın yüzdesinin düşmemesi.

asus zenfone live ön kamera

asus zenfone live ön kamera

zenfone live kamera performansı fiyatına göre aslında normal sayabiliriz ama arkasındaki 12 megapiksel, önündeki 5 megapiksel kamerası artık günümüz şartlarında pek de sıcak gelmiyor.

asus zenfone live fiyatı şu an 730 tl. küçük yaştaki öğrenciler ya da giriş seviyesinde akıllı telefon almak isteyen kişiler için bir seçenek oluşturuyor. aslında özellikle whatsapp’tan, messenger’dan sürekli canlı görüşme yapan kişiler için gayet kullanışlı bir telefon. hem yüz güzelleştirme filtresi gayet kullanışlı insanı mutlu ediyor, hem de telefon kutudan çıktığında whatsapp messenger gibi canlı görüşme yapabileceğiniz uygulamalar içinde yüklü geliyor. bu yönden tam bir anne baba için uygun telefon aslında.