malatya şehit polis okan doğan ilkokulu’nda şehit uzman çavuş özgür tok kütüphanesi açıldı. şehidin eşi gülşen tok kütüphanenin çok anlamı olduğunu söyledi.

gümüşhane’nin torul ilçesinde, teröristlerin askeri araca ateş açması sonucu şehit olan jandarma uzman çavuş özgür tok, adına açılan kütüphane ile ölümsüzleşti. şehit polis okan doğan ilkokulu’nda düzenlenen törenle, şehidin eşi gülşen tok ve inönü üniversitesi temel eğitim topluluğu öncülüğünde şehit jandarma uzman çavuş özgün tok kütüphanesi açıldı.

açılışa battalgazi kaymakamı abdulkadir duran, jandarma komutanı albay şerafettin yılmaz, battalgazi ilçe jandarma komutanı üsteğmen bülent eriş, battalgazi ilçe milli eğitim müdürü recep bulut, şehit ve gazi derneği başkanları, şehit yakınları ve askeri erkan katıldı.

program saygı duruşu ve istiklal marşı’nın ardından konuşmalarla devam etti. konuşmalarda duygusal anlar yaşandı.

ben inanıyorum ki bu kütüphane okulumuz için, öğrencilerimiz için, öğretmenler için çok büyük anlam arz edecektir. ama benim için onun önemi, değeri çok çok farklı. çünkü kütüphanenin kapısında her bir öğretmen arkadaşım, her bir öğrenci içeriye her girdiğinde eşimin ismi ile karşılaşacaklar. o’nun adına bir şeyler yapmış olmak beni gerçekten çok gururlandırıyor.

vatanımız  milletimiz için can veren şehitlerimizin, onların yapmış oldukları karşısında bir açılışa katılmak nedir ki? yani çok basit bir şey, onlar bizler için her şeyini veriyorlar. biz ise sadece bu tür programlarda onları yad etmeye çalışıyoruz.

konuşmanın ardından kütüphanenin açılışı yapıldı. açılış kurdelesi kestikten sonra kütüphane gezildi.

inönü üniversitesi temel eğitim topluluğu başkanı zeynep kısa ve okulun ana sınıfı öğretmeni, kütüphanenin oluşumu sürecinden bahsetti. “kütüphanemizin ismi nasıl olacak, nasıl yapalım derken, orada şehidimizin eşi gülşen hocamız vardı. gerçekten hiçbir şekilde desteğini bizlerden esirgemedi. ilk adımı dilek hocamız ve 2. adımı da gülşen hocamız yapmış oldu. ardından şehit okan doğan ilkokulu’nda şehit özgür tok kütüphanesini açtık. elhamdülillah çok yoğun çabaların içerisindeyiz.”

Şehit Uzman Çavuş Özgür Tok Kütüphanesi

Özgür Tok Kütüphanesi

şehit polis okan doğan ilkokulu olarak okulumuzda şehit uzman jandarma çavuş özgür tok adına hep birlikte hocamız gülşen tok ile birlikte eğitim topluluğumuzun tüm destekleri ve katılımları ile bir kütüphane çalışması yaptık. çalışmamızda yeri geldi sabahlara kadar çalışmalar yaptık, kitap toplamaları yaptık ve bu yaptığımız çalışmaları tamamen çocuklarımıza en iyi şartlarda eğitimlerine devam edebilmeleri amacıyla yaptık.