boya by m1 mikrofon temiz ses kaydı almak isteyenler için harika bir fiyat performans ürünü. malumunuz ülkemizdeki döviz fiyatları arşı aleme yükselmişken teknolojik ürünler almak çok kolay olmuyor. ama video çekmek podcast çekmek gibi işler artık sosyal medyada amatör olarak ya da profesyonel olarak artık hayatımızın bir parçası. videolarda ya da podcaster de dip ses olmayan etrafın gürültüsünü almayan bir ses kaydı elde etmek için de mikrofon kullanmak şart. boya by m1 yaka mikrofonu fiyatı ve sunduğu performans ile bu iş için biçilmiş kaftan. 

boya by-m1 mikrofon hangi işler için kullanılır 

boya by m1 mikrofon 6 metre uzunluğunda bir kabloya sahip. bu da bize şunu gösteriyor ki ses kaydı yaptığınız cihaza uzak olsanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. masaüstü bilgisayara, dizüstü bilgisayara, telefona, tablete… aklınıza gelecek her cihaza uyumlu adaptörler ile bağlayabilirsiniz. yani masaüstü bilgisayarınızda oturup şarkı kaydı yapabilirsiniz. podcast çekmek için bu yaka mikrofonlu kullanabilirsiniz. açık alanda röportaj yapmak için kullanabilirsiniz. 

telefonda kullanmak için yaka mikrofonu boya by m1

boya by m1 ihtiyacınız olan yaka mikrofonu diyebiliriz. mikrofon girişi olan her cihazda kullanmak için uygundur. telefonla kullanırken mikrofonun üzerindeki seçeneklerden kamerayı seçtiğinizde pilini takarak kullanabilirsiniz. bilgisayarda kullanırken pil takımımıza gerek yok fakat kendi kablosunu bağlayarak kullanamazsınız onun için boya by-ea2l usb ses kartı ürününü de ayrıca almanız gerekiyor. 

boya by-m1 i̇ki kişi aynı anda kullanabilir mi 

konuşan kişinin sesini almak üzerine tasarlandığı için 2 kişi için uygun olmayacaktır. çünkü özellikle dış ortamda ses kaydı alırken konuşan kişinin sesini odaklanır. siz iki kişi konuşurken mikrofonu aranızda tuttuğunda daha kalitesiz bir ses kaydına sahip olursunuz. fakat boya by-m1dm kod numarasını ait ürünü alırsanız işiniz görünür. çünkü birebir aynısı ama ucunda 2 tane mikrofon mevcut. 

boya by-m1 macbook ayarları 

kulaklık girişi olan macbook modellerinde bu yaka mikrofonlu sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. bazı modellerde ses girişi olmayabiliyor bunun içinde hepsi ya da usb ses kartı kullanmanız gerekiyor. boya by-ea2l kullanabilirsiniz. 

macbook bilgisayarınıza taktığınızda mikrofon çalışıyor ama bilgisayarınızdan ses çıkmıyorsa bunun sebebi macbook bilgisayarların tek bir girişi olduğu içindir. yani macbook üzerindeki girişe mikrofon ya da kulaklık hoparlör gibi ses çıkış cihazı bağlayabilirsiniz. dolayısıyla mikrofon taktığınızda hoparlör devre dışı kalır ve macbook omuzdan ses çıkmaz. bunun bir ayarı var maalesef ben bilmiyorum fakat apple’ı arayarak adım adım ayarların nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. 

Boya by m1

boya by-m1

boya by-m1 iphone’da kullanılabilir mi 

birçok android telefonda mikrofonu ses çıkış girişine takarak kullanabilirsiniz. fakat iphone’da maalesef bu mümkün değil. bunun için boya by-k3 ya da apple marka dönüştürücü almanız gerekiyor. belirtmiş olduğumuz ürünler haricinde dönüştürücü aldığınızda bunlar sadece kulaklık için oluyor. mikrofon kullanmanız için orijinal ürün almalısınız. 

toparlayacak olursak kulaklık girişi olan iphone 6 iphone 5 iphone 4 iphone 3 iphone 2 ve iphone 1 modellerinde mikrofonlu direkt iphone’a takarak kullanabilirsiniz. ıphone 7 iphone 8 iphone 10 ve sonraki modellerde kulaklık girişi olmadığı için orijinal kulaklık dönüştürücü adaptör takarak yaka mikrofonunuzu kullanabilirsiniz. yok yok

yaka mikrofonu boya by-m1 ortam sesi almak için uygun mu 

bu mikrofon adından da anlayacağınız gibi bir yaka mikrofonu dur. konuşmalara odaklanır. tabii ki ses çıkaran sabit bir şeyin yanına koyduğunuzda da güzel bir şekilde ses kaydı alabilirsiniz fakat ortam sesi ambiyans sesi alamazsınız. ortam sesi almak için shotgun mikrofon kullanmanız gerekir. ortam sesi almak için en güzel mikrofon yine bir fiyat performans ürünü olan bu markanın by-mm modelidir. 

by-m1 yaka mikrofonu şarjlı mı pilli mi 

bu yaka mikrofonu içerisindeki kondansatör sebebiyle pillidir. lr44 model numarasına sahip pilleri kullanabilirsiniz. bu pil çeşidi şarjlı değildir, bittiğinde yenilerini almanız gerekir. sadece cep telefonu ile kullanacaksanız pili olmasına gerek yok pide olmasa daha iyi kullanabilirsiniz. lakin bilgisayar, kamera, ses kayıt cihazı gibi aletlere takıp kullanacaksınız mutlaka pili olması gerekiyor. 

by-m1 yaka mikrofonu dışarıya ses veriyor mu 

bu bir yaka mikrofonu zor üzerinde herhangi bir hoparlör yoktur. bu sebeple sadece sesi alıp kayıt eden cihaza aktarır. cihazdaki sesi dinlemek için kullanılamaz. sınıfta ders aldım dans erken öğretmenler için, ya da cenaze kıldıran mevlüt okuyan imamlar için uygun bir mikrofon dur. seyyar hoparlöre takarak kullanılabilir fakat sadece sesi dışarıya verir, kayıt almaz. 

boya by-m1 gopro aksiyon kamerası için uygun mu 

eğer ki aksiyon kameranız da 3.5 mikrofon girişi varsa güzel bir şekilde kullanabilirsiniz. eski modellerde mikrofon girişi vardı ama yeni gopro larda mikrofon girişi olmuyor. o yüzden kontrol edip eğer yoksa sipariş verirken ya da alırken mikrofon dönüştürücü adaptör almanız vakit kaybını engeller. 

boya by-m1 fotoğraf makinasına takılır mı 

eğer ki fotoğraf fotoğraf makinasının mikrofon girişi varsa ki mevcutsa bu girişin üzerinde mic yazar kullanabilirsiniz. fotoğraf makinesinden herhangi bir enerji almayacağı için pil takılı olması gerekmektedir. daha sonra mikrofon üzerindeki ayar butonunu kameraya getirip kullanabilirsiniz. 

boya by-m1 yaka mikrofonu ile asmr çekilir mi 

çekilebilir ama güzel olur mu derseniz tartışılır. çünkü bu bir yaka mikrofonu sizin ağzınıza ve ağız çevrenizin sesini almak için tasarlanmıştır. asmr için ağzınıza yaklaştırdığımızda ses patlar hoş olmaz. asmr çekmek için boya by-m1 pro  veya by-m1000 mikrofonlar uygundur. 

boya m1 alınır mı?

boya by-m1, uygun fiyatlı bir yaka mikrofonu ve kaliteli ses kaydı sağlıyor. hem amatör hem de profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilir. eğer bütçeniz sınırlıysa ve kaliteli bir yaka mikrofonuna ihtiyacınız varsa, boya by-m1’i tercih edebilirsiniz. ancak, daha profesyonel bir kullanım için daha pahalı ve gelişmiş modeller de mevcuttur.

 

boya by m1 yaka mikrofonu 4