özellikle orta genç kesimin en çok kullandığı sosyal medya mecrası olan facebook ne kadar güçlü bir şifre koysanız da tüm profillerde olduğu gibi çalınabilecek bir hesap. bu yazımda sizlere facebook hesabı çalma yöntemlerinden  birini anlatacağım ama bunu anlatmamdaki sebep, facebook hesabı nasıl çalınır öğretmek değil. facebook hesabı çalınma yöntemini göstererek sizin kendinizi nasıl koruyacağınız.

google’a “facebook nasıl çalınır” diye yazdığımızda karşımıza birçok yöntem çıkıyor ya da para ile hackerlara yaptırabiliyorsunuz. ben bu yöntemlerden biri olan ve en çok kullanılan z-shadow sitesinden link ile facebook şifresi nasıl ele geçirilir bunu göstereceğim ki benzer bir durum sizin başınıza geldiğinde uyanık olun.

siteye girdiğinizde facebook için size bir link veriliyor ve bu linki kopyalayarak hesabını ele geçirmek istediğiniz kişiye özel mesaj olarak gönderiyorsunuz. gönderdiğiniz link aslında hiç ilgisiz bir web sitenin linki oluyor fakat tıkladığında karşısına çıkan sayfa facebook giriş yapma sayfasının aynısı.

Facebook şifre kırma nasıl yapılır

facebook hesap çalma

yani dikkat edip de adres çubuğuna bakmazsa facebook’a giriş yapınca açılacağını zannedip buraya facebook kullanıcı adı ya da cep telefon numarasını ya da eposta adresine girip şifresini yazdığında, bu bilgiler direk sizin elinize geçiyor. o giriş yaptığında da karşısında bomboş bir sayfa çıkıyor. web siteye giriş yaptığınızda kurbanlarım sekmesinden linki gönderdiğinizde tıklayan olur daha giriş yaparlarsa şifresi ve e posta adresi direkt bu ekrandan önünüze düşüyor.

facebook şifre kırma programı indir

facebook şifre kırma programı

bu yöntemin adı fishing, yani bir web sitenin aynı şekilde tasarımını yaparak, kişilerin oraya giriş yapmasını sağlamak. türkçe’ye çevirirsek bir nevi olta atmak. bu yöntem ile sadece facebook değil, eposta hesaplarınız, mobil bankacılık hesaplarınız, internet bankacılığı hesaplarınız, edevlet şifreniz gibi bütün internet ortamındaki profillerin şifresinin alınabilmesi mümkün. bunu engellemek için mutlaka bir siteye giriş yaptığınızda adres çubuğundaki url ile adresinin gerçek olduğunu kontrol etmeniz. yani facebook’a giriş yapıyorsanız adres çubuğunda https://www.facebook.com/yazmalıdır. bunun haricinde bir şey yazıyorsa orası facebook değildir. bu bilgileri elinizden geldiğince özellikle internet ile çok haşır neşir olmayan büyüklerimize hatırlatmalıyız.

Facebook şifre kırma yöntemleri

facebook şifre kırma

sizin de bildiğiniz facebook hesabı çalma yöntemleri varsa bunları lütfen yorum kısmında belirtin ki ona göre hep birlikte kendimizi koruyalım.