yıllarca çalışıp didinip, diplomalar sertifikalar alıp, hayalinizdeki mesleği kendinize altın bilezik etseniz bile, şansınız rast gitmeyip mesleğinizi yapamayabilirsiniz. bunun sonucunda ticaret, ilk sığınacak liman oluyor ve kendi iş yerimizi açıp, rızkımızı kazanıyoruz. elimizde hazır para yoksa, dükkan açmak için kosgeb kredileri genellikle ilk tercih oluyor. üç kız kardeşin birlikte açtığı a dress moda evi de kosgeb’in özellikle çalışmak isteyen kadınlar için oldukça güzel bir fırsat olduğunu gösteriyor. kosgeb’den kredi alarak açtıkları moda evini günden güne geliştiren bu üç kız kardeş de şimdi siparişleri zorlukta yetiştiriyor.

seyhan, reyhan ve didem yüksel isimli bu üç kardeş, küçük yaşlarda annelerinden öğrendikleri dikiş dikme becerisi ile bugün bir moda evi sahibiler. kosgeb’den aldıkları kredi ile kendi işyerlerinin sahibi oldular.

anneleri de terzi olan bu üç kız kardeş, küçük yaştan itibaren dikiş makinası ile haşır neşir oldukları için bugün terzilik mesleğini icra edebilmekteler ve bir iş yeri sahibi olmak isteyen kişiler için kosgeb’in kredilerini kullanarak kendilerine bir moda evi açmışlar. kendilerini iyi bir terzi olarak gören ve moda evi projesi bulunan yüksel kardeşler, hayallerindeki işyerini açabilmek için nakit ihtiyacı duyuyordu ve bu noktada devletin vermiş olduğu 50 bin tl hibe ve 100.000 tl kredi ile gidermiş oldular. ve bunun sonucunda güzel bir projeleri olduğu için yapmış oldukları yatırım, kendilerine kazanç olarak geri döndü.

kosgeb’ten hibe alıp dükkan açmak mantıklı mı?

bu noktada şunu diyebiliriz ki eğer ki iyi bir projeniz varsa ve bu işin altından kalkabileceğinizi düşünüyorsanız, kosgeb 50 bin tl  hibe ile işyeri açabilir ve 100.000 tl olarak verdiği geri ödemeli kredi ile de yatırım yapıp, daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

gelinlik üzerine hizmet veren yüksel kardeşlerin moda evi şu an 2 şubeye çıkmış ve ayda 60’tan fazla gelinlik teslim eder hale gelmiş. birbiriyle iyi anlaşan üç kız kardeşin bir arada oluşu, işlerin hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlıyor. biri kalıp çıkartırken, diğeri kumaşı kesiyor, bir diğeri ütü yapıyor ve böylece hem temiz hem de hızlı bir şekilde gelinlik teslimi yapabiliyorlar.

boncuk, dantel, güpür gibi konularda da iddialı olan bu üç kız kardeş, sadece gelinlik değil, kına elbisesi, kaftan, nişan elbisesi gibi farklı ürünler de tasarlayıp hazırlıyorlar

kosgeb 50 bin hibesi

kosgeb 50 bin hibesi ile dükkan açmak

bu üç kız kardeşin giriştikleri iş ve elde ettikleri başarı bu şekilde. elinden bir iş gelen ama ne yapacağını bilemeyen kadınlar için güzel bir başarı hikayesi. bir mantı evi, gözleme evi, butik pasta kurabiye, anaokulu, evcil hayvan oteli gibi projeler üreterek sizler de kosgeb’in 50.000 tl hibesinden faydalanarak, bir dükkan sahibi olabilirsiniz.

yüksel kardeşler tüm kadınların elinden bir iş gelebileceğine inandıkları için evde oturmalarına karşı çıkıyorlar. çünkü “elinizden dikim işi gelmiyorsa da çizim yapıp, ürünler tasarlayabilir ve bir usta ile anlaşıp bu çizimlerinizi hayata geçirebilir, sizde bir modaevi sahibi olabilirsiniz.” diye belirtiyorlar.

bu başarılı hanımlar ile tanışmak ya da gelinlik ve benzeri ürünler sipariş etmek isterseniz, aşağıdaki iletişim bilgilerinden kendilerine ulaşabilirsiniz.

a dress moda evi